Příběh

Když se rozhodovalo, co by mělo být v domě Na Čtyrce, vycházelo se z toho, co už tam bylo – to vždycky nejlépe funguje. V domě na pelhřimovském náměstí historicky sídlil mázhaus a pivovar, proto nebylo nic lepšího, než je na místo vrátit. Na mázhaus navázala restaurace a pivovar byl další na řadě. Vize projektu byla obnovit původní účel stavby a přitom nezmařit její historickou hodnotu. Stálo to několik let práce, ale myslíme, že se podařilo.

„Minipivovar se skládá ze spousty zařízení a já jsem se nejdřív musel naučit se vším zacházet. Od začátku jsem byl u toho, když kluci z Pacovských strojíren minipivovar sestavovali, a na všechno jsem se jich vyptával. Dodavatel měl za úkol zařízení namontovat i odzkoušet a za tím účelem tedy přijel jejich sládek. Veškeré slady, kvasnice, chmel jsem si ale musel sehnat sám – copak já jsem věděl, kde se to kupuje? Takže jsem vyrazil za kamarádem, který se v oboru už léta pohybuje. Některé suroviny mi půjčil a poradil mi. Pak jsme se sládkem všechno odzkoušeli, doladili, co nefungovalo, a teprve asi po třech měsících bylo hotové první pivo.“ Milan Štěpáník, sládek

Piva pojmenoval Ladislav Teisler, byl pro jednoduché názvy, a proto je desítka prostě pelhřimovská. Novorychnovská jedenáctka je spojena s místem narození pana Teislera. Svatojakubská dvanáctka dostala jméno podle kašny se sochou svatého Jakuba na pelhřimovském náměstí. Bavorská třináctka odkazuje k použitým bavorským surovinám. V nabídce tedy najdete čtyři naše piva a každé má to své.

Druhy piva

Pivovar Na Čtyrce

Objednávky

WEB_cenová nabídka Pivo.jpg
Pivovar Na Čtyrce